Суспільство

Ми готові до поступового впровадження реформ – митрополит Епіфаній про подальший розвиток ПЦУ

Ми готові до поступового впровадження реформ – митрополит Епіфаній про подальший розвиток ПЦУ

Чому для православних важливе свято Водохреща, як надалі розвитветиметься Православна церква України та чи очікують її реформи.

Про це в ексклюзивному інтерв’ю “Прямому” розповів предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Дуже світле свято, розкажіть про сьогоднішній день, сьогоднішнє свято

Сьогодні двох на десяте – Богоявлення Господнє. Завершується різдвяний цикл – ми святкували Різдво Христове і сьогодні святкуємо Богоявлення Господнє. В древності взагалі було поєднано Різдво і Богоявлення було, як одне свято, але з часом у зв’язку з виникненням всіляких єресей, це свято було розділене. Сьогодні ми згадуємо подію Хрещення Господнього і сам Господь, який прийшов у світ і прийняв людську плоть, прийшов заради нашого спасіння, омиває гріхи світу в ріці Йордані. Тобто сам Бог не мав потреби в цьому хрещенні, але він виконує Закон і дає нам приклад того, як ми, християни, повинні прислухатись до церкви й виконувати те, що нам належить згідно Закону виконувати, як православним християнам. Тому сьогодні ми святкуємо це Хрещення, яке носить назву ще Богоявлення, тому що Господь видимим чином з’явився у світі, як Пресвята Тройця – Бог-Отець засвідчив голосом, Син – плоттю хрещається в Йордані, і Дух сходить у вигляді голубиному.

Коли вас обрали очільником новоствореної церкви, то говорили, що до отримання Томосу ніяких важливих рішень не буде, але ось уже цикл різдвяних свят закінчується, розкажіть, що нового в церкві?

Зараз відбувається така підготовка до тих речей, які вже були озвучені, бо ми готуємось до звершення інтронізації. Третього лютого відбудеться інтронізація у Святій Софії Київській і після відбудеться перше засідання Священного Синоду, де вже остаточно будуть узгоджені й затверджені призначені відповідні посади чи синодальні управління, які будуть надалі розбудовувати нашу помісну Православну церкву України.

Чи задоволені ви динамікою долучення церков УПЦ МП до Православної церкви України?

Звичайно. Коли ми чуємо, як повсякденно ті чи інші громади поступово мирно приєднуються до єдиної церкви. Ми не прагнемо якихось протистоянь. Ми хочемо, щоб все відбувалося мирно і на добровільних засадах. Можливо хтось хотів би більше, щоб храмів одразу хвилею переходили, але зараз ми мусимо владнати всі юридичні питання. Як ви бачите, ухвалюються відповідна законодавча база держави, задля того, щоб ці процеси в майбутньому були мирними й щоб народ добровільно, виявляючи бажання єднання, приєднувались до ПЦУ.

Ви говорили, що хочете привернути до церкви більше молоді, які плани щодо цього на 2019 рік?

Звичайно, що єдина церква буде приділяти багато уваги для того, щоб молодь линула до церкви ходила до храмів, відвідувала служби. Тому ми вже після, як сформуємо відповідні органи, ми утворимо відповідне Синодальне управління у справах молоді. Ми будемо давати завдання, тим людям, що займатимуться цим питанням, щоб вони розробляли відповідний план співпраці і яким чином ми можемо зараз долучити молодь, щоб вона відвідувала церкву.

Яких ще реформаторських рішень очікувати цьогоріч?

Реформи – це завжди складне і болюче питання. Ми готові до поступового впровадження реформ, але ми бачимо, навіть на прикладі держави, як складно втілювати реформи в життя. Протягом навіть цих п’яти років, багато говорять про реформи, але торкається безпосередньо реформа того чи іншого. то починаються певні нарікання. Але ми повинні пройти цей нелегкий шлях реформування, але поступово, мудро, тверезо, без якихось нарікань чи сперечань. Треба пояснювати людям, коли впроваджуєш ту чи іншу реформу, що це до кращого, а не до гіршого.

Зранку 6 січня Вселенський Патріарх Варфоломій передав предстоятелю новоствореної Православної Церкви України Епіфанію посох і Томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена. Передача відбулася під час правлення святкової літургії у храмі Св. Георгія. Перед передачею Вселенський патріарх зачитав документ.

“Щойно звершилася велика історична справа, в якій Бог був з нами, і ми були з Богом! Автокефальна Православна Церква України отримала Томос від Вселенського Патріарха!”, – написав у своєму Twitter президент України Петро Порошенко.

“Вже 7 січня українці зможуть побачити Томос на власні очі. Це відбудеться в Софії Київській – там його представлять. Потім він буде зберігатися в Малій Софії”, – розповіла раніше кореспондент “Прямого”.

Про те, який історичний шлях до надання автокефалії пройшла українська православна церква читайте у матеріалі “Прямого”Від хрещення до Томоса: етапи становлення української церкви.

Про те, яким може бути український Томос про автокефалію читайте у матеріалі “Прямого”Автокефалія незворотня: що ухвалив Священний Синод у Константинополі 29 листопада.

Нагадаємо, що 15 грудня в Софіївському соборі Києва відбувся Об’єднавчий Собор українських православних церков. Про те, як відбувався Собор читайте у матеріалі “Прямого”: Софія Київська, Митрополит Галльський та майбутня церква: як відбуватиметься Об’єднавчий Собор.

Також “Прямий” вів онлайн-трансляцію Об’єднавчого Собору.

Під час Собору за титул предстоятеля Української православної церкви боролися представник УПЦ МП – митрополит Вінницький і Барський Симеон та представник УПЦ КП, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній. В результаті двох турів виборів переміг – представник УПЦ КП Епіфаній, який отримав титул Митрополита Київського та всієї України. Що відомо про Епіфанія – читайте у матеріалі “Прямого”.

Також читайте ексклюзивне інтерв’ю з новообраним предстоятелем Православної церкви України митрополитом Епіфанієм.

Зазначимо, що Верховна Рада ухвалила внесення змін до Закону “Про свободу совісті та релігійні організації” щодо назви релігійних організацій за номером 5309 . Відтепер церква, яка є частиною чи управління якої здійснюється з держави-агресора повинна відображати це у власній назві. Про те, як зміниться назва і яка подальша доля Української православної церкви Московського патріархату читайте у матеріалі “Прямого”: Геть від Московського Патріархату: про що йдеться в новому законі про перейменування церков.

Також слідкуйте за“Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.