FC Barcelona – Getafe 6:0 (koniec) | Bilbao – Sociedad 1:1 (koniec) | Levante – Córdoba 1:0 (koniec)
finał
Athletic Bilbao
1:1 (0:0)
Real Sociedad
Wtorek 28.04.2015, 22:00 • San Mamés, Bilbao • Hiszpańska LaLiga
Kursy przedmeczowe

Dziękuję Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne piłkarskie emocje z lajfy.com. (23:55:14)
    Remis w derbach.

Słodko-gorzka pierwsza połowa i ekscytująca druga – wszystko to po zsumowaniu dało następny remis w derbach Athletiku Bilbao z Realem Sociedad. Po wyrównanych 45 minutach, w których obie drużyny miały po szansie na gola nastąpiła przerwa, a tuż po niej piłkarskie trzęsienie ziemi. Aduriz wykorzystał rzut karny, który sam wywalczył, a na dodatek Gonzalez wyleciał z boiska. Wszystko ułożyło się po myśli zespołu Valverde, a jednak nie dowiózł prowadzenia grając z przewagą w polu. Dał się zaskoczyć Pardo oraz De la Belli, którzy solidarnie zapracowali na gola na 1:1. Do końca trwały ataki gospodarzy, ale bardzo nieefektywne i wynik nie uległ już zmianie. Mecz w niezłym tempie, z interesującymi momentami. Bez spektakularnych fajerwerków, ale nie można było się nudzić.

90+3
    Koniec meczu.

90+3
    Williams prawdopodobnie zamknął mecz i podsumował swój występ wrzutką nieomal za linię autową. Derby Kraju Basków na remis. Trzeci raz z rzędu.

90+2
    W tej fragmencie zarysowała się przewaga grających z przewagą zawodnika gospodarzy, natomiast aktywność Rulliego ogranicza się do wykopywania piłki i wyłapywania dośrodkowań na przedpolu.

90
    Wszystko wiadomo – sędziowie przedłużyli mecz na San Mames o 3 minuty.

89
    Williams doskoczył do przebitki po dośrodkowaniu w pole karne Realu Sociedad San Sebastian. Próbował strzelić, ale na dobrych chęciach się skończyło. Za moment sędziowie ogłoszą, o ile minut przedłużą mecz.

88
    Sędzia asystent podniósł chorągiewkę, ponieważ spostrzegł spalonego. W tej sytuacji Rulli niespiesznie wykonał stały fragment.

87
    Atak pozycyjny gospodarzy. Z trudem przychodzi znajdowanie luk w karnie przesuwających się formacjach obronnych Realu Sociedad. Dobrze grają w osłabieniu podopieczni Moyesa.

85
    Pardo przytrzymał rywala za koszulkę, co kwalifikowało się na żółtą kartkę.

84
    Po wspomnianym stałym fragmencie futbolówka była dwukrotnie wrzucana w pole karne gości. W końcu trafiła do Williamsa, który w swoim stylu kopnął wprost w przeciwnika. Nie jest to dobry występ skrzydłowego Athletiku.

83
    Faul na wysokości pola karnego i będzie szansa na ultra-groźne dośrodkowanie z rzutu wolnego w szesnastkę Realu Sociedad.

82
    Rulli nie pali się do szybkiego wznowienia gry wykopem z własnego pola karnego. Dla Realu Sociedad aktualny wynik nie jest zły, biorąc pod uwagę grę w osłabieniu i okoliczności wyrównania.

81
    27 fauli to spora liczba, choć po początkowych walkach w środku pola zanosiło się na jakiś rekord. Piłkarze spuścili z tonu z korzyścią dla widowiska.

80
    Płasko bita przez Canalesa z rzutu wolnego piłka spadła na głowę zawodnika w biało-niebieskim trykocie, ale nie była zbyt dobra do uderzenia. Wszystko wyjaśnił chwytem na linii Iraizoz.

79
    Za ostra interwencja Laporte'a. Żółta kartka i szansa z rzutu wolnego dla zespołu Davida Moyesa.