CSKA Mos. – Man City 2:2 (koniec) | AS Roma – Bayern 1:7 (koniec) | APOEL – PSG 0:1 (koniec)
FC Barcelona – Ajax 3:1 (koniec) | Schalke 04 – Sporting 4:3 (koniec) | Chelsea – Maribor 6:0 (koniec)
BATE – Szachtar 0:7 (koniec) | Porto – Bilbao 2:1 (koniec)
finał
FC Porto
2:1 (1:0)
Athletic Bilbao
Wtorek 21.10.2014, 20:45 • Estádio do Dragão, Porto • Liga Mistrzów UEFA
Kursy przedmeczowe

To tyle na dziś. Dziękujemy za uwagę! (22:37:42)

Koniec meczu w Porto! Druga połowa była znaczne lepsza niż pierwsza. Dobre wrażenie zostawili po sobie zawodnicy z Bilbao, ale błysk geniuszu Quaresmy w 75. minucie sprawił, że trzy punkty zostały w Portugalii.

90+2
    Koniec meczu.

90+1
    Świetną szansę na koniec meczu miał Jackson Martínez. Wyłożył mu piłkę Brahimi, po tym jak minął trójkę rywali, lecz Kolumbijczyk fatalnie spudłował z jedenastu metrów!

90+1
    Minimum dwie minuty doliczone przez pana Skominę.

90
    Jeszcze atakują goście. Dośrodkowanie z prawej strony i piłkę niemal na linii końcowej złapał Fabiano. Domagali się rzutu rożnego przyjezdni.

88
    Szuka swojej bramki Jackson Martínez. Próba strzału zza pola karnego, ale będzie chciał o niej jak najszybciej zapomnieć Kolumbijczyk.

87
    Quaresma dobrze wypatrzył wychodzącego na czystą pozycję Jacksona Martíneza, ale kapitan FC Porto w momencie podania był na minimalnym spalonym.

86
    Brzydki faul Gurpegiego. Poszkodowanym w tej sytuacji Óliver Torres, który kapitalnie ograł swojego rywala przy linii bocznej.

84
    Szansa dla FC Porto. Centra Quaresmy ze stałego fragmentu gry i piłka dość przypadkowo trafiła w Indiego, który nie miał szans oddać strzału. Po chwili pewnie interweniował Iraizoz.

83
    Niemożliwe! Doskonałe dośrodkowanie Beñata na piąty metr, po którym do strzału głową doszedł Laporte, ale trafił w sam środek bramki, gdzie ustawiony był Fabiano! Mnóstwo szczęścia mieli gospodarze!

83
    Może być groźnie. Rzut wolny dla Athletiku z bocznej strefy boiska i przy piłce Beñat.

82
    Zmiana w drużynie FC Porto: z boiska schodzi Cristian Tello, na boisku pojawia się Óliver Torres.

80
    Nieco ponad dziesięć minut do końca meczu. Szykuje się kolejna zmiana w ekipie gospodarzy. Do wejścia na boisko przygotowany Óliver Torres.

79
    Ależ to byłby gol. Dośrodkowanie Alexa Sandro spod linii końcowej, po którym do efektownej przewrotki składał się Jackson Martínez, ale niezbyt czysto trafił w piłkę!

78
    Kolejne uderzenie Quaresmy z narożnika pola karnego, lecz tym razem futbolówka o centymetry minęła bramkę.

77
    To była praktycznie pierwsza groźniejsza sytuacja FC Porto. Inna sprawa, że "nos trenerski" nie zawiódł Julena Lopeteguia.
    Ricardo QUARESMA - 2:1

Tomasz

Gole: 45. Herrera, 75. Quaresma – 58. Guillermo

Kartki:   22. Maicon (PRT), 60. Danilo (PRT) – 29. San José (ATL), 59. Susaeta (ATL), 65. Rico (ATL), 86. Gurpegi (ATL)

FC Porto: Fabiano – Danilo, Maicon, Indi, Alex Sandro – Herrera, Casemiro (71. Quaresma), Brahimi – Quintero (64. Neves), Jackson Martínez (C), Tello (82. Ó. Torres).
    Zmiany: Fernandez – Marcano, Ó. Torres, Neves, Quaresma, A. López, Aboubakar.

Athletic Bilbao: Iraizoz (C) – de Marcos, Etxeita, Laporte, Balenziaga – Guillermo, San José (46. Muniain), Iturraspe, Rico (73. Gurpegi), Susaeta – Aduriz (46. Etxebarria).
    Zmiany: Herrerín – Aurtenetxe, Iraola, Gurpegi, Etxebarria, Muniain, Viguera.

Sędziowie: Damir Skomina – Jure Praprotnik – Robert Vukan – Manuel Vidali (Słowenia)